Marcin Nowak 06.11.2010

Niesamowity mecz w NHL - 11 bramek

Hokeiści Florida Panthers pokonali u siebie Carolina Hurricanes 7:4 w piątkowym meczu ligi NHL.
Boston BruinsBoston Bruinsfot. PAP

Dwa gole dla triumfatorów strzelił Stephen Weiss - w 13. i 60. minucie.

Prowadzenie jak w kalejdoskopie zmieniało się w pierwszej tercji, zakończonej remisem 3:3. W dwóch kolejnych skuteczniejsi byli gospodarze, którzy znacznie częściej strzelali na bramkę rywala (50:31).

Wysokie zwycięstwo odniósł również zespół Dallas Stars - 6:3 nad Phoenix Coyotes. Decydująca była druga odsłona, wygrana przez "Gwiazdy" 4:1, które aż trzy trafienia zanotowały wówczas w okresach gry w przewadze.

Po dwie bramki dla Dallas uzyskali Loui Eriksson i Brad Richards, a po jednej Jamie Benn i Brenden Morrow (gol nr 200 w karierze). Przeciwnicy odpowiedzieli celnymi strzałami Samiego Lepisto, Shane'a Doana i Lauriego Korpikoskiego.

Od ubiegłego roku trenerem Coyotes (w piątkowym spotkaniu trzy strzały oddał urodzony w Zabrzu Kanadyjczyk Wojtek Wolski) jest Dave Tippett, który przez siedem lat był szkoleniowcem Stars.

Interesujący przebieg miało spotkanie Washington Capitals z Boston Bruins (5:3). Po pierwszej, bezbramkowej tercji, w drugiej trzy bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Tyler Sloan, Mike Green i Aleksander Siomin. Piorunujący był początek ostatniej części gry w wykonianiu Bruins. W ciągu niespełna siedmiu minut do wyrównania doprowadzili Michael Ryder, Nathan Horton i Shawn Thornton.

Ostatnie słowo należało do Capitals, a na listę strzelców wpisali się John Carlson i Aleksandr Owieczkin.

1. Vancouver 7 3 2 34 28 16
2. Minnesota 6 4 2 29 28 14