Marcin Nowak 10.11.2010

Fatalna interwencja Boruca w Serie A

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce uległa Romie 2:3, a Polak popełnił błąd przy trzecim golu dla gospodarzy.
AS Roma - ACF FiorentinaAS Roma - ACF Fiorentinafot. EPA

Boruc, który w podstawowym składzie wystąpił w drugim spotkaniu z rzędu wskutek kontuzji podstawowego bramkarza Francuza Sebastiena Freya, źle obliczył lot piłki przy dośrodkowaniu i Simone Perrotta z bliska posłał piłkę do siatki. Przy dwóch wcześniej straconych golach Polak nie miał nic do powiedzenia.

W ekipie gości po raz pierwszy po dziewięciomiesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie niedozwolonych substancji wystąpił Rumun Adrian Mutu.

Roma, wicemistrz kraju, wygrała trzeci mecz z rzędu i awansowała na szóste miejsce w tabeli. Fiorentina jest 13.

Po drugiej z rzędu porażce pozycję lidera włoskiej ekstraklasy piłkarskiej straciło Lazio Rzym.

Liderem od środy jest Milan, który wygrał 3:1 z Palermo (Kamil Glik po kadrą na to spotkanie) i wykorzystał drugą z rzędu porażkę Lazio - 0:1 z Ceseną.

Na San Siro gospodarze prowadzili od 19. minuty po trafieniu Brazylijczyka Alexandre Pato, ale w drugiej połowie wyrównał Słoweniec Armin Bacinovic. W końcówce szalę zwycięstwa na stronę zespołu trenera Massimilano Allegriego przechylili Szwed Zlatan Ibrahimovic, wykorzystując rzut karny oraz wprowadzony po przerwie Brazylijczyk Robinho.

Milan o punkt wyprzedza Lazio i o dwa Napoli (1:0 z Cagliari). Czwarty, trzy punkty za liderem, jest przetrzebiony kontuzjami Inter, który zremisował w Lecce 1:1.