Paweł Gawlik 07.11.2010

Czyste konto Boruca w Serie A

Mecz 10. kolejki włoskiej ekstraklasy był ligowym debiutem Artura Boruca w barwach Fiorentiny. Jego drużyna wygrała 1:0 z Chievo Werona

Boruc, który zastąpił w bramce Fiorentinie kontuzjowanego Sebastiena Freya, zdaniem komentatorów rozegrał dobre spotkanie. W 87. minucie został ukarany żółtą kartką za ociąganie się z wprowadzeniem piłki do gry. Siedem minut wcześniej bramkę dla Fiorentiny zdobył Alessio Cerci.

W innym meczu Serie A Inter zremisował na własnym boisku z Brescią 1:1. W pierwszej połowie na prowadzenie wyprowadził gości Andrea Caracciolo. W 73. minucie wyrównał Samuel Eto'o. W spotkaniu otwierającym zmagania 10. kolejki włoskiej ekstraklasy Bologna pokonała 2:0 Lecce. Bramki strzelali: Marco Di Vaio oraz Gimenez.