Marcin Nowak 17.11.2010

Vive Targi Kielce wygrało starcie gigantów

Vive Targi Kielce pokonały Orlen Wisłę Płock w meczu na szczycie Ekstraligi piłkarzy ręcznych.
Orlen Wisła Płock - Vive Targi KielceOrlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce
  • Vive Targi Kielce wygrało starcie gigantów

Prezes SPR Wisła Płock Andrzej Miszczyński powiedział, że ten inauguracyjny mecz w nowej hali chciało obejrzeć 10 tys. osób; na tyle złożono zamówień. Ostatecznie wszystkie miejsca były zajęte, a kibice dostali dokładnie to, czego oczekiwali - ogromną dawkę emocji.

Wyrównany mecz w Płocku

Rozpoczęli znakomicie goście - 5:2 w 10. minucie. Płocczanie po chwili dekoncentracji, szybko dociągnęli do remisu 6:6 w 13. minucie, a w 18. prowadzili nawet 10:8. W tym czasie Morten Seier obronił pierwszy rzut karny wykonywany w rozgrywkach ligowych przez Mirze Dzombe.

Po przerwie lepiej radziła sobie drużyna gości. Duża w tym zasługa bramkarza Marcusa Cleverego, który momentami całkowicie wybijał gospodarzy z rytmu. Mimo kombinacyjnych akcji, piłka ostatecznie lądowała w polu karnym gości.

Do 45. minuty mecz był wyrównany. Potem w szeregi zespołu Wisły wdarły się nerwy. Marcina Wicharego w bramce zamienił Morten Seier i Vive uzyskało 5-bramkową przewagę w 51. minucie. Zaczęła się również znacznie ostrzejsza gra, co chwila któryś z piłkarzy opuszczał boisko i siadał na ławce kar.

W końcówce spotkania gospodarze zupełnie się pogubili. Jeśli do tego dodać znakomitą formę Cleverego, to trudno się dziwić, że ostatecznie Vive wygrało 34:27 i udowodniło, że nadal jest najlepszą drużyną w Polsce.

Remis w Puławach

Z kolei remisem 34:34 zakończyło się rozegrane awansem spotkanie superligi piłki ręcznej mężczyzn Azotów Puławy z Zagłębiem Lubin. Dla puławian był to ostatni sprawdzian przed sobotnim meczem Challenge Cup z macedońskim Tikvesh. w ostatniej sekundzie spotkania bramkę wyrównującą zdobył dla Azotów Grzegorz Gowin.

Zdobywca 10 bramek dla Zagłębia Wojciech Obrusiewicz przyznał po meczu, że on i koledzy zawalili końcówkę tego pojedynku.

Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 27:34 (14:16)

Najwięcej bramek: dla Wisły - Arkadiusz Miszka 8, Vegard Samdahl, Kamil Syprzak, Lars Madsen, Adam Wiśniewski po 3, dla Vive - Michał Jurecki, Mirża Dżomba, Tomasz Rosiński po 7.

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczykowski ze Szczecina. Widzów: komplet 6 000.

Wyniki meczów 11. kolejki rozegranych awansem i tabela PGNiG Ekstraligi piłkarzy ręcznych:

Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 34:34 (18:16)