Marcin Nowak 18.11.2010

200. bramka Staala przyczynia się do pogromu

Hokeiści Carolina Hurricanes rozgromili Ottawa Senators 7:1. Kapitan Huraganów Eric Staal zaliczył hat-tricka, w tym 200. bramkę w karierze.
Carolina HurricanesCarolina Hurricanesfot. Wikipedia

Oprócz Staala wyróżnił się Chad LaRose, który miał dwa gole i dwie asysty. Ostatnie mecze Hurricanes kończyły się wysokimi zwycięstwami - dla nich bądź dla rywali. Przed 7:1 z Ottawą w tym miesiącu było między innymi: 2:7 z Montrealem, 1:8 z Philadelphią, 7:1 z Edmonton, 4:7 z Floridą i 7:2 z New York Islanders.

Fatalna seria New York Islanders

Ta ostatnia drużyna poniosła 11 porażkę z rzędu, co jest ich najgorszą serią od 11 lat. Nie pomogła zmiana szkoleniowca ze Scotta Gordona na Jake'a Capuano. Wyspiarze przegrali u siebie z Tampa Bay Lightning 2:4, a pierwszą bramkę stracili minutę przed końcem pierwszej odsłony. Zdobywcą gola był lider punktacji kanadyjskiej Steven Stamkos, który w tym meczu miał też asystę.

Detroit Red Wings pokonali rywali z Central Division St. Louis Blues 7:3. Kluczowa okazała się trzecia tercja, wygrana 4:0 przez Czerwone Skrzydła. W tej odsłonie cztery gole w 194 sekundy zdobyli: Daniel Cleary, Henrik Zetterberg, Brad Stuart i Tomas Holmstroem.

Boston Bruins pokonali 3:2 New York Rangers i przerwali passę trzech zwycięstw nowojorczyków. Dla Niedźwiadków zdobywali jeden z najmłodszych zawodników w lidze, 18-letni Tyler Seguin i najstarszy w NHL 42-letni Mark Recchi.

Pittsburgh Penguins pokonali Vancouver Canucks 3:1. Spotkanie było starciem dwóch złotych medalistów ostatnich zimowych igrzysk olimpijskich - Sidneya Crosby'ego i Roberto Luongo. Lepiej wypadł ten pierwszy, który pokonał Luongo zdobywając pierwszego gola w tym spotkaniu.

Florida Panthers pokonali na wyjeździe Atlanta Thrashers 2:1. Zwycięstwo było możliwe w dużej mierze dzięki świetnej postawie bramkarza Panter, Tomasza Vokouna, który obronił 38 strzałów.

Mistrzowie znokautowali Edmonton Oilers

Równie wielką rolę bramkarz odegrał w zwycięstwie Phoenix Coyotes nad Calgary Flames. Ilia Bryzgałow zatrzymał 39 strzałów Płomieni, a drugiego gola w tym sezonie zdobył Wojtek Wolski. Coyotes wygrali 3:1

Obrońcy Pucharu Stanleya rozgromili na wyjeździe Edmonton Oilers 5:0. Hat-tricka zaliczył kapitan drużyny z Wietrznego Miasta, Jonathan Toews. Blackhawks zemścili się za porażkę 1:2 z Oilers przed 10 dniami. Nafciarze przegrali ostatnie pięć spotkań i stracili w nich 30 bramek.

Los Angeles Kings przegrali z Columbus Blue Jackets 3:5. Była to ich pierwsza porażka przed własną widownią. Do tego spotkania Królowie jako jedyni nie zaznali smaku porażki u siebie.

Washington Capitals pokonali 4:2 Buffalo Sabres. Gola i asystę w tym spotkaniu miał Aleksander Sjomin, który ma na koncie 14 bramek i 11 asyst i punktował w każdym z ostatnich dziewięciu spotkań.

Colorado Avalanche po dogrywce wygrali 4:3 z San Jose Sharks. Gola na wagę dwóch punktów zdobył Kevin Porter. W trakcie meczu kilkakrotnie tracił krążek i został za to skarcony słownie przez trenera. Reprymenda podziałała i Porter odpowiedział golem w trzeciej minucie dodatkowego czasu gry.

Minnesota Wild pokonali również po dogrywce Anaheim Ducks 2:1. Zwycięską bramkę zdobył Fin Antti Miettinen.

Detroit Red Wings - St. Louis Blues 7:3
Minnesota Wild - Anaheim Ducks 2:1 (po dogrywce)