Aneta Hołówek 19.11.2010

Koszykarze z Turowa wciąż zwyciężają

PGE Turów Zgorzelec pokonał Polpharmę Starogard Gdański 92:84 w meczu inaugurującym 7. kolejkę koszykarskiej ekstraklasy.
Koszykarze z Turowa wciąż zwyciężająGlow Images/East News
  • Michał Hamburger rozmawia z kapitanem PGE Turów
  • Robert Skipniewski o przegranej Polpharmy

Oba zespoły mają po 9 punktów i plasują się w środkowych rejonach tabeli Tauron Basket Ligi.

Spotkanie było bardzo wyrównane, gospodarze niemal do końca nie mogli być pewni zwycięstwa, mimo iż prowadzili do przerwy dwoma, a po trzech kwartach - siedmioma punktami.

W końcówce goście prawie odrobili stratę do zespołu ze Zgorzelca, jednak piata drużyna ubiegłego sezonu nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

W zespole Turowa najskuteczniejszy był Ivan Koljević, który rzucił 17 punktów. W ekipie Polpharmy wyróżnił się Michael Hicks - 23 punkty.

Na jutro zaplanowano cztery kolejne mecze 7. kolejki Tauron Basket Ligi.