Marcin Nowak 20.11.2010

Szwed wygrał zawody Pucharu Świata

Szwed Marcus Hellner wygrał inaugurujący zawody Pucharu Świata mężczyzn bieg narciarski na 15 kilometrów technika klasyczną w Gaellivare.
Marcus HellnerMarcus Hellnerfot. PAP/EPA

Reprezentant gospodarzy zawodów pokonał Szwajcara Dario Colognę oraz swojego rodaka - Daniela Rickardssona. Hellner, który biegł w równym, szybkim tempie przez cały dystans, na mecie uzyskał 11 sekund przewagi nad Cologną i 20 sekund nad Rickardssonem.

Kolejne lokaty zajęli: Norweg Chris Andre Jespersen, Rosjanie Piotr Siedow i Aleksander Liegkow, Norweg Sjur Roethe i Czech Lukasz Bauer. W biegu nie startował obrońca Kryształowej Kuli, Norweg Petter Northug. W zawodach wzięło udział czterech polskich biegaczy.

Najlepszy z nich, Maciej Kreczmer, zajął 63. pozycję ze stratą ponad dwóch minut do zwycięzcy. Mariusz Michałek był 95., a Maciej Staręga - 98. w stawce 104 zawodników. Jutro polscy biegacze, podobnie jak biegaczki, wystąpią w biegu sztafetowym.