Paweł Klocek 20.11.2010

Barcelona pewnie pokonała Vive

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce przegrali we własnej hali mecz Ligi Mistrzów z Barceloną Borges 26:33. Mistrzowie Polski pozostają bez wygranej w rozgrywkach.
VIVE TARGI KIELCE - FC BARCELONA BORGESVIVE TARGI KIELCE - FC BARCELONA BORGESfot. PAP/Piotr Polak

Porażka z tegorocznym finalistą Ligi Mistrzów była dla zespołu prowadzonego przez Bogdana Wentę czwartą w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się od bramki dla gości, na którą Vive szybko odpowiedziało. Od stanu 2:2 kielczanie dali rywalom strzelić pięć kolejnych goli, co - jak się później okazało - walnie przyczyniło się do końcowego wyniku. Dzięki bramkom Patryka Kuchczyńskiego mistrzom Polski udało się zbliżyć na trzy bramki, ale ostatecznie do przerwy Barcelona wysoko prowadziła - 18:11.

Drugą połowę podopieczni Bogdana Wenty rozpoczęli od mozolnego odrabiania straty - po jedenastu minutach skurczyła się ona do czterech goli. Kataloński zespół kontrolował jednak sytuację na boisku, sukcesywnie wracając do dużej przewagi nad gospodarzami. Do końca meczu gra obu drużyn nie uległa już zmianie, co pozwoliło gościom zakończyć mecz pewnym zwycięstwem. Vive Targi po porażce z Barceloną nadal zajmują ostatnie miejsce w Grupie A Ligi Mistrzów.

Kielczanie mają na koncie jeden punkt - za remis przed miesiącem z Rhein-Neckar Loewen. Kolejne spotkanie już za tydzień - w Barcelonie.

Vive Targi Kielce - FC Barcelona Borges 26:33 (11:18)