Paweł Gawlik 21.11.2010

Zagłębie żegna się z pucharami

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębie Lubin przegrały z hiszpańskim C.B. Mar Alicante 22:27 i odpadły z Pucharu Zdobywców Pucharów.
Zagłębie żegna się z pucharamifot. SXC

W pierwszym meczu 3. rundy PZP lubinianki wygrały 30:28, jednak dwubramkowa zaliczka nie wystarczyła do awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

Rewanżowe spotkanie trzeciej rundy PZP przebiegało pod dyktando Hiszpanek, które szybko przejęły inicjatywę i już po kwadransie prowadziły siedmioma bramkami. Lubinianki miały olbrzymie problemy z rozegraniem akcji, a w decydujących momentach brakowało im dokładności. Na przerwę schodziły przegrywając 9:15.

- Całe spotkanie przegrałyśmy w pierwszych 15 minutach. Zaczęłyśmy niemrawo, rywalki przejęły inicjatywę i później to my musiałyśmy gonić wynik. Nie wykorzystywałyśmy ani kontr ani innych dobrych sytuacji. Nie wiem, co się stało, bo słabo zagrały nawet bardzo doświadczone zawodniczki - powiedziała trenerka Zagłębia Bożena Karkut.

Po zmianie stron podopieczne Estebana Roiga kontrolowały przebieg spotkania. "Miedziowe" próbowały co prawda odrabiać straty i na 7 minut przed końcem spotkania przegrywały czterema bramkami, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. "W ostatnich minutach grałyśmy w osłabieniu, bez wiary w zwycięstwo i determinacji. Nie udało nam się awansować i jestem bardzo zawiedziona po tym spotkaniu" - dodała Karkut.

C.B. Mar Alicante - KGHM Zagłębie Lubin 27:22 (15:9)

KGHM Zagłębie Lubin: Izabela Czarna, Natalia Tsvirko, Monika Maliczkiewicz - Karolina Semeniuk-Olchawa 8, Kinga Byzdra 4, Joanna Obrusiewicz 4, Kaja Załęczna 3, Aneta Piekarz 2, Anna Lisowska 1, Vanessa Jelic 0, Aleksandra Paluch 0, Klaudia Pielesz 0, Natalia Ciepłowska 0.

Najwięcej bramek dla C.B. Mar Alicante: Maria Laura Ortuno Torrico 12, Beatrice Morale Tendero 7.

Sędziowie: Said Bounouara (Francja) i Khalid Sami (Francja). Widzów: 600.