Marcin Nowak 26.11.2010

Przebudzenie Los Angeles Clippers

Koszykarze Los Angeles Clippers pokonali Sacramento Kings 100:82, wygrywając drugi mecz ligi NBA z rzędu.
Dirk Nowitzki z Dallas Mavericks (P) rzuca nad Alem Horfordem z Atlanta HawksDirk Nowitzki z Dallas Mavericks (P) rzuca nad Alem Horfordem z Atlanta Hawksfot. PAP/EPA

W poprzednich 14 meczach udało im się to zaledwie raz. W zespole, który wciąż zajmuje ostatnie miejsce w dywizji Pacyfiku, znakomicie zagrał duet Eric Gordon (28 pkt.) - Blake Griffin (25 pkt. i 15 zbiórek).

Clippers spisali się znakomicie zwłaszcza w dwóch ostatnich kwartach, nie dając szans rywalom, spośród których najwięcej - 18 pkt. - rzucił Carl Landry.

Przekonujące zwycięstwo odnieśli gracze Atlanta Hawks, którzy pokonali Washington Wizards 116:96. Zespół ze stolicy Stanów Zjednoczonych pozostaje bez zwycięstwa poza swoją halą.

Zespół ze stanu Georgia po trzech kwartach prowadził już 24 punktami, głównie dzięki dobrej grze Joe Johnsona (21 pkt.), Josha Smitha (20 pkt. i 14 zbiórek) oraz Ala Horforda (15 pkt. i 13 zbiórek). W drużynie Wizards wyróżnili się Gilbert Arenas - 21 pkt. oraz Nick Young - 20 pkt. Atlanta zajmuje 2., a Waszyngton - 4. miejsce w dywizji południowo-wschodniej.