Paweł Gawlik 19.12.2010

Polki szóste w La Clusaz. Świetny bieg Kowalczyk

Sztafeta polskich biegaczek zajęła 6. miejsce w sztafecie 4 razy 5 kilometrów Pucharu Świata we francuskim La Clusaz.
Justyna KowalczykJustyna Kowalczykfot. PAP/EPA
  • Trener Aleksander Wierietielny o biegu Justyny Kowalczyk

Wygrały Norweżki, przed Włoszkami i Szwedkami.

Polki wystąpiły w składzie: Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek i Agnieszka Szymańczak. Na mecie miały czas 1:01:30,1 sekundy.

Ewelina Marcisz przebiegła swój dystans na 8. miejscu, z czasem 16:41,1 sekundy. Jako druga biegła Justyna Kowalczyk, która z przewagą prawie 20 sekund wygrała swoją zmianę (14:53,5). Paulina Maciuszek na trzeciej zmianie dobiegła z 6. czasem (14:24,5), a Agnieszka Szymańczak była 8. (15:31,0).

Wygrała reprezentacji Norwegii I, w składzie: Vibeke Skofterud, Therese Johaug, Kristin Steira i Marit Bjoergen. Drugie miejsce przypadło Włoszkom (Virginia De Martin Topranin, Marianna Longa, Silvia Rupil, Arianna Follis), a trzecie Szwedkom (Sara Lindborg, Anna Haag, Maria Rydqvist, Charlotte Kalla).