Paweł Klocek 28.12.2010

Liga angielska: Hat-trick Balotelliego

Dzięki znakomitej postawie Mario Balotelliego i Joleona Lescotta piłkarze Manchesteru City pokonali we wtorkowym meczu Premier League Aston Villę 4:0.
Brad Friedel  - Aston VillaBrad Friedel - Aston Villa fot. PAP/EPA

Ballotelli trzykrotnie wpisał się na listę strzelców trafiając do siatki w 8. i 55. minucie z rzutów karnych oraz w 27. Gości w obecności 46 716 widzów upokorzył także w 13. minucie Lescott.

20-letni ekscentryczny Balotelli rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze.

- Kibice mieli okazję widzieć śmiejącego się piłkarza po pierwszej bramce i myślę, że uśmiech będzie gościł na jego twarzy częściej - powiedział trener Manchesteru City Roberto Mancini, były włoski piłkarz i trener pracujący w klubie od 19 grudnia 2009 roku.

Zajmujący czwarte miejsce w tabeli zespół Tottenham Hotspur pokonał na White Hart Lane Newcastle United 2:0; po przerwie gole zdobyli Aaron Lennon i Gareth Bale. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę ujrzał w 65. minucie Younes Kaboul.

Dwóch piłkarzy musiało, po ujrzeniu czerwonego kartonika, opuścić boisko w spotkaniu, w którym West Bromwich przegrał przed własną publicznością z Blackburn Rovers 1:3. Goście walczyli od 64. minuty bez Nikoli Kalinica, natomiast w zespole gospodarzy na trzy minuty przed końcem do szatni arbiter odesłał Gabriela Tamasa.