Paweł Gawlik 02.01.2011

NBA: Świetna seria Miami Heat

Koszykarze Miami Heat pokonali Golden State Warriors 114:107, notując piątą z rzędu wygraną w rozgrywkach ligi NBA.
Miami Heat - Boston CelticsMiami Heat - Boston Celticsfot. PAP/EPA

Zespół z Florydy prowadzi w dywizji południowo-wschodniej. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała dopiero znakomita gra w ostatniej kwarcie, w której LeBron James zdobył 9, a Dwyane Wade 8 punktów. W całym meczu obaj rzucili po 25 punktów. Trzeci z "wielkiej trójki" Miami Heat - Chris Bosh - uzyskał 20 punktów. Najskuteczniejszy w spotkaniu był Dorell Wright z drużyny gości, który zdobył 30 punktów, co jednak nie zapobiegło porażce.

Najlepszy na razie zespół fazy zasadniczej - San Antonio Spurs - tym razem pokonał we własnej hali Oklahoma City Thunder 101:74. Zwycięstwo Teksańczyków było niezagrożone przez cały mecz, a najwięcej punktów rzucili Tim Duncan - 21 oraz George Hill - 16.

Wobec porażki Thunder, liderami dywizji północno-zachodniej są Utah Jazz. Koszykarze z Salt Lake City wygrali z Memphis Grizzlies 98:92, choć jeszcze w połowie ostatniej kwarty przegrywali. Paul Millsap zdobył 22 punkty, ale graczem meczu był Zach Randolph z Grizzlies - 27 pkt. i 16 zbiórek. Szóstej kolejnej porażki doznała ekipa z Cleveland.

Cavaliers przegrali na wyjeździe z Chicago Bulls 91:100. O wygranej Byków przesądziła świetna dyspozycja trójki najlepiej rzucających graczy. Derrick Rose zdobył 28, Luol Deng - 23, a Carlos Boozer - 20 punktów. W zespole z Cleveland najskuteczniejszy był Antawn Jamison - 19 pkt.