Paweł Gawlik 02.01.2011

Małysz czwarty w kwalifikacjach

Adam Małysz, Kamil Stoch, Stefan Hula i Dawid Kubacki wezmą udział w jutrzejszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku.
Adam MałyszAdam Małyszfot.Tomasz Zimoch

Kwalifikacji nie udało się wywalczyć Marcinowi Bachledzie i Rafałowi Śliżowi, który zastąpił w reprezentacji Polski będącego zupełnie bez formy Krzysztofa Miętusa.

Serię kwalifikacyjną wygrał Norweg Tom Hilde, który uzyskał 129 metrów. Drugie miejsce zajął jego rodak Bjoern Einar Romoeren - 129,5 metra, a trzecie - Fin Matti Hautamaeki - 127,5 metra. W kwalifikacjach nie brali udziału Austriak Thomas Morgenstern i Szwajcar Simon Ammann, którzy mieli jednak zapewniony awans do konkursu.

Małysz z Colloredo, Kubacki z Hautamaekim

Z polskich zawodników najlepszy skok oddał Adam Małysz - 127 metrów, zajmując 4.pozycję. W jutrzejszym konkursie zmierzy się z Włochem Sebastianem Colloredo.

Kamil Stoch skoczył 128 metrów, ale z wyższej bramki, co dało mu wysokie, 5. miejsce. Jutro jego rywalem będzie Szwajcar Marco Grigoli.

Stefan Hula wylądował na 118. metrze, co dało mu 37. pozycję. W pierwszej serii konkursu będzie rywalizował z Austriakiem Martinem Kochem.

Z kolei Dawid Kubacki, który uzyskał 112,5 metra (48 .miejsce), zmierzy się z Finem Mattim Hautamaekim.

Niewiele zabrakło do awansu Marcinowi Bachledzie, który po skoku na 113 metrów zajął pierwszą niepremiowaną awansem lokatę. Z kolei Rafał Śliż skoczył 111,5 metra. Konkurs w Innsbrucku zaplanowano na jutro, na godz. 13.45.

Fatalnie spisał się siódmy w Garmisch-Partenkirchen Martin Schmitt. Niemiec skoczył zaledwie 96 metrów i nie zobaczymy go w turnieju głównym.

Do rywalizacji wraca natomiast Austriak Gregor Schlierenzauer, który z powodu kontuzji nie wystąpił w dwóch pierwszych konkursach turnieju. W kwalifikacjach zajął 23. miejsce.

Poważna kontuzja Larinto

Fiński skoczek Ville Larinto, który wczoraj upadkiem zakończył skok podczas konkursu w Garmisch-Partenkirchen, nie wystąpi już w tym sezonie. Młody zawodnik zerwał wiązania w kolanie i jutro w Helsinkach podda się operacji. Larinto poszybował wczoraj na imponującą odległość 140,5 metra, jednak nie usał lądowania i przewrócił się.

Kontuzja Larinto jest ciosem dla fińskiej drużyny, która zamierza walczyć o medal w lutowych mistrzostwach świata w Oslo. W kwalifikacjach w Innsbrucku zastąpił go zwycięzca ostatnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu, Olli Muotka. Fin zajął 26. miejsce i zobaczymy go w turnieju głównym.