Paweł Gawlik 05.01.2011

Toblach: Kreczmer odpadł w ćwierćfinale

Maciej Kreczmer odpadł z rywalizacji w narciarskim sprincie techniką dowolną w Toblach. Polak w swoim biegu ćwiećfinałowym zajął ostatnie, szóste miejsce.
Biegi narciarskie w OberstdorfieBiegi narciarskie w Oberstdorfiefot. PAP/EPA

Kreczmer, który w eliminacjach zajął 24. miejsce, w ćwierćfinale trafił na bardzo wymagających rywali. Wygrał Kanadyjczyk Devon Kershaw, przed Norwegiem Petterm Northugiem, którzy uzyskali awans do półfinałów.

W eliminacjach odpadł Mariusz Michałek, który uzyskał 54. czas. Najszybszy był Austriak Bernard Tritscher, który na trasie liczącej 1,3 kilometra uzyskał czas o 0,3 sek. lepszy od Włocha Lorisa Frasnellego i o 0,64 sek. od Szweda Jespera Modina. Kreczmer był pięć sekund wolniejszy od Tritschera. Z dzisiejszych zawodów, jak również ze wszystkich pozostałych biegów cyklu Tour de Ski, wycofał się najlepszy w tym sezonie sprinter - Szwed Emil Joensson.