Aneta Hołówek 10.01.2011

Kolejne zwycięstwo Miami Heat

Koszykarze Miami Heat pokonali na wyjeździe Portland Trail Blazers 107:100, odnosząc dziewiąte z rzędu zwycięstwo w lidze NBA.
Zydrunas Ilgauskas (Miami Heat)Zydrunas Ilgauskas (Miami Heat)fot. PAP/EPA

O wygranej drużyny z Florydy, która jest obecnie drugą ekipą konferencji wschodniej, zadecydowała dogrywka. Goście doprowadzili do dogrywki dzięki rzutom wolnym, skutecznie wykonanym przez LeBrona Jamesa, a także niecelnym próbom Andre Millera. W dodatkowym czasie gry znów błysnął James, który w ciągu pięciu minut zdobył osiem z czternastu punktów dla sojego zespołu.

W całym meczu uważany za jednego z najlepszych graczy NBA gwiazdor z Florydy zdobył 44 punkty. Znakomicie spisał się także Dwyane Wade, który rzucił 34 punkty. W ekipie z Oregonu wyróżnił się LaMarcus Aldridge - 31 pkt.

Zwycięstwo odniosła najlepsza na razie drużyna sezonu zasadniczego - San Antonio Spurs. Teksańczycy minimalnie pokonali Minnesota Timberwolves 94:91. Najwięcej punktów zdobył Manu Ginobili - 21, a kluczem do sukcesu okazały się bardzo skutecznie wykonywane rzuty wolne.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu - Los Angeles Lakers - po raz siódmy z rzędu wygrali z New York Knicks, tym razem 109:87. Nowojorczycy znów nie mogli znaleźć patentu na Kobe Bryanta, który rzucił im 27 punktów, a także Pau Gasola - 20 pkt. i 14 zbiórek.

W ekipie Knicks, która zajmuje 6. miejsce w konferencji wschodniej, nie zawiódł Amare Stoudemire, zdobywca 23 punktów. Lakers legitymują się trzecim dorobkiem punktowym w konferencji zachodniej.

Słońca wygrywają bez wkładu punktowego Gortata

Koszykarze Phoenix Suns pokonali Cleveland Cavaliers 108:100, przełamując serię trzech przegranych meczów w lidze NBA. Marcin Gortat tym razem nie zdobył punktów.

Polski jedynak w NBA spędził na parkiecie tylko 11 minut. W tym czasie oddał dwa rzuty, oba niecelne. Zanotował za to pięć zbiórek, dwie asysty, dwa bloki, przechwyt i faul. Przez trzy kwarty mecz był bardzo wyrównany i dopiero w ostatnich minutach gracze z Arizony okazali swoją wyższość nad rywalem.

Znakomicie zaprezentował się rezerwowy Jared Dudley, zdobywca 21 punktów. Bohaterem drużyny Suns był jednak Steve Nash, który obok 20 punktów zanotował 17 asyst. Z drugiej strony najwięcej punktów rzucił Manny Harris - 27, a J.J. Hickson zdobył 23 punkty i 17 razy zebrał piłkę spod tablic.

Phoenix Suns odnieśli 15. zwycięstwo w sezonie, i zajmują drugie miejsce w dywizji Pacyfiku. O miejsce w fazie play-off będzie jednak Słońcom bardzo trudno. Z kolei Cleveland Cavaliers przegrali już po raz 29. w tym sezonie i są obecnie najsłabszą drużyną sezonu zasadniczego.

Wyniki niedzielnych meczów ligi koszykówki NBA:

Denver Nuggets - New Orleans Hornets          87:96
Los Angeles Clippers - Golden State Warriors 105:91
Los Angeles Lakers - New York Knicks 109:87
Phoenix Suns - Cleveland Cavaliers 108:100
Portland Trail Blazers - Miami Heat 100:107 (po dogrywce)

4. Portland 20 18 .526
5. Minnesota 9 29 .237