Paweł Klocek 16.01.2011

MŚ piłkarzy ręcznych: Bez niespodzianek

Nie było niespodzianek w dzisiejszych meczach rozgrywanych w Szwecji mistrzostw świata w piłce ręcznej. Swoje drugie mecze wygrali stawiani w gronie ścisłych faworytów turnieju: Francuzi, Chorwaci, Duńczycy i Niemcy, a także Serbowie i Hiszpanie. Grupa D, w której rywalizują Polacy, dziś miała dzień przerwy.
Francja - KristianstadFrancja - Kristianstad fot. PAP/EPA

Reprezentacja Francji, obrońcy mistrzowskiego tytułu sprzed dwóch lat, gładko pokonali Egipcjan 28:19, a rywale nawiązali walkę tylko w pierwszej połowie. W tej samej grupie Niemcy rozgromili Bahrajn 38:18, a najrówniejszy mecz rozegrali Hiszpanie z Tunezyjczykami, wygrywając z zespołem z Maghrebu trzema golami - 21:18. W Grupie tej sytuacja jest jasna - europejskie drużyny zajmują trzy czołowe lokaty z kompletem punktów, a pozostałe nie zdobyły jeszcze punktu.

Polskich kibiców na razie bardziej interesuje rywalizacja w Grupie C, z której najlepszymi zespołami przyjdzie się mierzyć "Biało-czerwonym" w przypadku awansu do drugiej fazy. Wicemistrzowie świata Chorwaci pewnie pokonali Algierię 25:16, natomiast Serbowie nie dali szans Australijczykom - 35:18. W najciekawszym meczu Dania wygrała z Rumunią 38:30, choć jeszcze do przerwy był remis. Dania, Chorwacja i Serbia są blisko awansu - mają po cztery punkty, natomiast Rumunia, Algieria i Australia pozostają z zerowym dorobkiem punktowym.