Paweł Gawlik 22.01.2011

Kolejne double-double Gortata w NBA

Marcin Gortat zaliczył drugie z rzędu double-double w meczu ligi NBA. Phoenix Suns wygrali na wyjeździe z Washington Wizards 109:91, a Polak zdobył 13 punktów i miał 14 zbiórek.
Od lewej: Vince Carter, Marcin Gortat, Steve Nash - zdjęcie z sezonu 20102011Od lewej: Vince Carter, Marcin Gortat, Steve Nash - zdjęcie z sezonu 2010/2011fot. Keith Allison/Flickr

"Słońca" przegrywały w pierwszej połowie, ale gra drużyny z Phoenix zmieniła się, gdy na parkiecie pojawił się Gortat. Polak zagrał bardzo dobry mecz, a Phoenix Suns ostatecznie wygrali to spotkanie 18 punktami. W sumie polski koszykarz rozegrał 30 minut. Było to już piąte z rzędu zwycięstwo Suns, którzy wracają do walki o udział w play-offach. Na razie w dorobku mają 20 zwycięstw i 21 porażek.

Najkuteczniejszym zawodnikiem w drużynie z Phoenix był Channing Frye, który zdobył 25 punktów. W pokonanym zespole wyróżnił się Nick Young, ktory także rzucił 25 punktów. W zespole gości trzech zawodników zanotowało double-double. Oprócz Marcina Gortata byli to Steve Nash (17 punktów i 14 asyst) oraz Vince Carter (12/10).

Obrońcy mistrzowskiego tytułu Los Angeles Lakers wygrali 32. mecz w sezonie. Tym razem pokonali na wyjeździe Denver Nuggets 107:97. W zwycięskim zespole najlepiej zagrali Ron Artest, który ustanowił swój rekord sezonu, oraz Pau Gasol. Obaj zdobyli po 19 punktów. Pozostali zawodnicy z Los Amgeles nie byli wiele gorsi - Kobe Bryant i Lamar Odom rzucili po 18 punktów, a Andrew Bynum zapisał na swoim koncie 17 punktów. W pokonanym zespole najskuteczniej grał Carmelo Anthony, który zdobył 23 punkty.

Najlepsza obecnie drużyna NBA San Antonio Spurs wygrała 37. spotkanie w tym sezonie. "Ostrogi" wygrały u siebie z New York Knicks 101:92. Była to już ósma z rzędu wygrana drużyny z San Antonio, którą do zwycięstwa poprowadzili Tim Duncan i Tony Parker - obaj zdobyli po 21 punktów. 23 punkty dla drużyny z Nowego Jorku rzucił Raymond Felton.