Paweł Klocek 05.02.2011

Peszko i Matuszczyk pokonują Bayern (wideo)

Piłkarze FC Koeln, ze Sławomirem Peszką i Adamem Matuszczykiem w składzie, sensacyjnie pokonali u siebie finalistę ubiegłorocznej Ligi Mistrzów Bayern Monachium 3:2, choć do przerwy goście prowadzili 2:0. Obaj Polacy zaliczyli po jednej asyście.
Adam MatuszczykAdam Matuszczykfot. PAP/EPA

Matuszczyk zagrał całe spotkanie, natomiast Peszko został zmieniony w 90. minucie. Obaj asystowali przy golach w drugiej połowie Słoweńca Milivoje Novakovica (bramki na 2:2 i 3:2). Wcześniej, w 55. minucie, kontaktowe trafienie dla Koeln zaliczył Christian Clemens.
Peszko, były gracz Lecha Poznań, trafił do FC Koeln w przerwie zimowej. Podpisał umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia w przypadku utrzymania drużyny w Bundeslidze. Obecnie drużyna z Kolonii w stawce 18 drużyn zajmuje 16. miejsce (22 pkt).

Zobacz jak padały bramki w meczu FC Koeln - Bayern Monachium:

Porażka Bayernu oraz wicelidera Bayeru Leverkusen (0:1 z FC Nuernberg) jest znakomitą informacją dla prowadzącej Borussii Dortmund, która już w piątek zremisowała u siebie w derbach regionu z Schalke 0:0.

Wśród gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski opuścił boisko minutę przed końcem, a Robert Lewandowski wszedł na murawę w 73. minucie.
Dla fanów obu zespołów to jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Rywalizacja sąsiadów z Zagłębia Ruhry ma długą historię. W piątek spotkali się po raz 137. Borussia wygrała dotąd 55 potyczek, 36-krotnie zanotowano remis, a zespół z Gelsenkirchen górą był w 46.

Po 21 kolejkach Borussia (51 pkt) wyprzedza Bayer Leverkusen aż o dwanaście punktów, a trzeci w tabeli FSV Mainz - o czternaście. Bayern Monachium spadł na piąte miejsce w tabeli (36 pkt).

Freiburg - Eintracht Frankfurt

Zaplanowany na niedzielę mecz Hamburger SV - FC St.Pauli został odwołany z powodu ulewy.