Aneta Hołówek 05.03.2011

Bayern zostaje w tyle

Piłkarze Bayernu Monachium przegrali drugi mecz z rzędu w niemieckiej ekstraklasie, tym razem 1:3 z Hannoverem. Do prowadzącej Borussii Dortmund tracą aż 19 punktów.
Bayern zostaje w tylefot.PAP/EPA/JOCHEN LUEBKE

Lider już w piątek pokonał u siebie FC Koeln 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego.

Bawarczycy przed rozpoczęciem rundy wiosennej mieli niewielkie szanse doścignięcia Borussii, ale teraz już nikt o tym w Monachium nie myśli. Po porażce na wyjeździe z Hannoverem finaliści ubiegłorocznej Ligi Mistrzów zajmują czwarte miejsce (42 pkt) i mogę mieć problemy, aby w kolejnym sezonie znów wystąpić w Champions League.

Na razie Niemcy mają prawo wystawić dwie drużyny bezpośrednio w Lidze Mistrzów, a jedną - w kwalifikacjach tych rozgrywek (dopiero od sezonu 2012/2013 uzyskają dodatkowe miejsce). To oznacza, że obecnie czwarte miejsce gwarantuje tylko grę w Lidze Europejskiej, co dla drużyny klasy Bayernu byłoby porażką.

Do trzeciej lokaty, zajmowanej właśnie przez Hannover, Bayern traci pięć punktów. W sobotnim meczu do siatki Bawarczyków trafiali Mohammed Abdellaoue, Konstantin Rausch i Sergio Pinto. Bayern odpowiedział jedynie golem Arjena Robbena.

Prowadząca w tabeli Borussia Dortmund (61) wygrała w piątek z FC Koeln po golu Lewandowskiego w 44. minucie. To jego szóste trafienie w obecnym sezonie.

W zespole Borussii cały mecz - oprócz Lewandowskiego - rozegrał także Łukasz Piszczek, a Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 73. minucie. W drużynie gości nie wystąpili kontuzjowani Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk.

Po 25 kolejkach lider ma 12 punktów przewagi nad Bayerem Leverkusen, który w sobotę wygrał 3:0 ze słabą spisującym się w tym sezonie VfL Wolfsburg.
Bohaterem sobotnich spotkań był Christian Eigler. 27-letni napastnik FC Nuerberg w spotkaniu z FC St. Pauli (5:0) zdobył aż cztery gole.