Paweł Klocek 26.03.2011

1. Liga: szczęśliwe zwycięstwa Dolcanu i KSZO

W 21. kolejce 1. ligi piłkarskiej wyniki aż dwóch spotkań rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich minutach gry. W ostatnich sekundach zwyciężał zamykający tabelę Dolcan oraz KSZO Ostrowiec.
Piłkarze drużyny Dolcan Ząbki (czerwone koszulki) podczas meczu z Piastem GliwicePiłkarze drużyny Dolcan Ząbki (czerwone koszulki) podczas meczu z Piastem Gliwice Dolcan-zabki.pl/Bogdan Śladowski

Dolcan Ząbki sensacyjnie wygrał na wyjeździe z czwartą Flotą Świnoujście 1:0 po rzucie karnym w doliczonym czasie gry. W innym spotkaniu 21. kolejki trzeci Piast Gliwice przegrał w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO 0:1.

Podwarszawski zespół jest głównym kandydatem do spadku z pierwszej ligi. Przegrał trzy spotkania w tej rundzie, dlatego faworytem sobotniego meczu była Flota Świnoujście. Po 90 minutach wiele wskazywało, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak w doliczonym czasie gry sędzia Paweł Pskit podyktował rzut karny, którego z małymi problemami wykorzystał Marcin Stańczyk. W ten sposób Dolcan Ząbki odniósł sensacyjne zwycięstwo nad czołowym zespołem rozgrywek.

Gol w doliczonym czasie gry zdecydował również o porażce Piasta Gliwice, który przegrał z przedostatnim do tej pory KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Tomasz Bzdęga (90+2). Zwycięstwo było tym bardziej cenne, ponieważ od 38. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce Michała Trzeciakiewicza.

Punktami podzielili się Pogoń Szczecin z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 57. minucie Adam Frączczak. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania do wyrównania doprowadził Dariusz Gawęcki. Tym samym obydwa zespoły podtrzymały passę meczów bez zwycięstwa, bo nie mogą wygrać już od października.

Natomiast Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało w Wodzisławiu Śląskim Odrę 2:1, zrównał się punktami z prowadzącym w tabali ŁKS-em Łódź. Zespół z Bielska-Białej przegrywał już po bramce Tomasza Stolpy (64.), ale Dariusz Kołodziej odpowiedział dwoma trafieniami w przeciągu sześciu minut (72. i 78.).

W rundzie wiosennej pierwszej porażki doznali piłkarze GKP Gorzów Wielkopolski, którzy przegrali na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 0:1. Bramkę na miarę zwycięstwa zdobył Łukasz Tumicz (53.).

Natomiast aż sześć bramek zobaczyli kibice w Katowicach, gdzie miejscowy GKS pokonał Bogdankę Łęczna 4:2. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 1:2 po trafieniach Dejana Miloseskiego (9.) i Ricardinho (29.). Dla GKS trafił były zawodnik m.in. Groclinu Grodzisk Wlk. i Polonii Warszawa - Piotr Piechniak (25.). Po przerwie do remisu doprowadził Bartosz Karwan (62.), a gole na wagę zwycięstwa zdobył Paweł Olkowski (77. i 82.).

Wyniki meczów 21. kolejki 1. ligi piłkarskiej:

2011-03-25:
ŁKS Łódź - Warta Poznań 0:0
Żółta kartka - ŁKS Łódź: Jakub Kosecki, Piotr Klepczarek II.Warta Poznań: Krzysztof Gajtkowski, Alain Ngamayama, Adrian Bartkowiak, Piotr Kieruzel, Maciej Scherfchen, Artur Marciniak. Czerwona kartka za drugą żółtą - ŁKS Łódź: Piotr Klepczarek II (93.3).
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów 4 125.

2011-03-26:
Górnik Polkowice - GKP Gorzów Wlkp. 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Tumicz (53).
Żółta kartka - Górnik Polkowice: Damian Szuprytowski, Kamil Wacławczyk.GKP Gorzów Wlkp.: Paweł Grocholski, Daniel Ciach.
Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice). Widzów 700.

GKS Katowice - Bogdanka Łęczna 4:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Dejan Miloseski (10), 1:1 Piotr Piechniak (25), 1:2 Ricardinho (29), 2:2 Bartosz Karwan (63), 3:2 Paweł Olkowski (77), 4:2 Paweł Olkowski (83).
Żółta kartka - GKS Katowice: Kamil Cholerzyński.
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Adam Frączczak (57), 1:1 Dariusz Gawęcki (76).
Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Dariusz Zawadzki, Mikołaj Lebedyński.Sandecja Nowy Sącz: Damian Zbozień, Dariusz Gawęcki. Czerwona kartka za drugą żółtą - Sandecja Nowy Sącz: Dariusz Gawęcki (78).
Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec). Widzów 1 000.

KSZO Ostrowiec - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Bzdęga (90).
Żółta kartka - KSZO Ostrowiec: Michał Trzeciakiewicz.Piast Gliwice: Tomasz Podgórski. Czerwona kartka za drugą żółtą - KSZO Ostrowiec: Michał Trzeciakiewicz (40).
Sędzia: Tomasz Garbowski ( Kluczbork). Widzów 1 200.
W 29 min. Jakub Biskup z Piasta doznał urazu głowy w wyskoku do górnej piłki i zderzeniu się z Kolarovem z KSZO i został odwieziony do szpitala.

Odra Wodzisław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Stolpa (65), 1:1 Dariusz Kołodziej (73), 1:2 Dariusz Kołodziej (78).
Żółta kartka - Odra Wodzisław: Marcin Figiel, Robert Caha.Podbeskidzie Bielsko-Biała: Sebastian Ziajka.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Marcin Stańczyk (90+3-karny).
Żółta kartka - Flota Świnoujście: Damian Falisiewicz, Tomasz Ostalczyk, Damian Misan.Dolcan Ząbki: Daniel Chylaszek, Marcin Stańczyk, Tomasz Ciesielski.
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 1 500.