Aneta Hołówek 27.03.2011

Koszykarze Atlanta Hawks pewni play-off

Koszykarze Atlanta Hawks zapewnili sobie miejsce w fazie play-off ligi NBA. Zespół z Georgii pokonał New Jersey Nets 98:87, i jako piąta drużyna z Konferencji Wschodniej może być już pewna awansu.
Chicago BullsChicago Bulls fot.nba.com

Hawks już po dwóch kwartach prowadzili różnicą 26 punktów. Dwie kolejne wygrali goście, ale nie potrafili odrobić wszystkich strat. W zespole gospodarzy zdobyli Al Horford - 23 punktów oraz Josh Smith 22 pkt.

W ekipie nets - Anthony Morrow - 25 pkt. Trwa zacięta walka o pozostałe premiowane awansem miejsca w Konferencji Wschodniej. Mimo szóstej porażki z rzędu, tym razem 106:114 z rywalami o miejsce w play-off - Charlotte Bobcats, duże szanse wciąż mają New York Knicks.

Nowojorczykom w odniesieniu wygranej nie pomogło nawet 36 punktów Carmelo Anthony'ego, bo jego koledzy, a zwłaszcza Amare Stoudemire i Chauncey Billups, zagrali poniżej oczekiwań. Atutem Bobcats okazał się wyrównany skład - aż ośmiu zawodników zdobywało 10 bądź więcej punktów, a nakwięcej - 20 - uzyskał Boris Diaw.

Gracze z Charlotte zbliżyli się do Indiana Pacers, którzy zajmują ósme miejsce w Konferencji Wschodniej, ostatnie premiowane awansem.

Pacers ulegli na wyjeździe Detroit Pistons 88:100, a najwięcej punktów rzucił Brandon Rush - 19, podczas gdy dla rywali 23 punkty zdobył Richard Hamilton.

Liderami konferencji pozostają Chicago Bulls, którzy pokonując Milwaukee Bucks 87:95, wygrali czwarte spotkanie z rzędu. Byki zapewniły sobie 53. wygraną w sezonie dopiero w ostatniej kwarcie, a bohaterem zespołu był Derrick Rose - zdobywca 30 punktów.