Marcin Nowak 17.04.2011

Gran Derbi - dwa karne i remis (wideo)

Real Madryt zremisował na własnym stadionie z FC Barceloną 1:1 w meczu 32. kolejki Primera Division. W Gran Derbi podyktowano dwa rzuty karne.
Real Madryt - FC BarcelonaReal Madryt - FC Barcelonafot. PAP/EPA

W 53. minucie gola z rzutu karnego dla Blaugrany zdobył Lionel Messi. FC Barcelona miała ułatwione zadanie. Czerwoną kartkę zobaczył obrońca Realu Madryt - Raul Albiol. Zawodnik "Królewskich" najpierw załapał piłkę ręką, a potem powalił w polu karnym Davida Villę.

W 82. minucie osłabiony Real zdołał jednak wyrównać. Po faulu Daniego Alvesa na Marcelo rzut karny wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Dzięki remisowi Barcelona zachowała ośmiopunktową przewagę nad "Królewskimi", oznaczającą praktycznie spokojny spacer po mistrzostwo kraju (do końca pozostało sześć kolejek).

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Messi. Nie dość, że Argentyńczyk po raz pierwszy w historii strzelił gola drużynie prowadzonego przez Jose Mourinho, to na dodatek ustanowił kolejny rekord.

W sobotę gwiazdor Barcelony zdobył 49. bramkę w tym sezonie. Już kilka dni wcześniej ustanowił klubowy rekord, a teraz - najlepszy wynik w historii Hiszpanii. O jedno trafienie poprawił osiągnięcie Telmo Zarry (Athletic Bilbao) z sezonu 1950/51.