Paweł Klocek 17.04.2011

Arsenal z Liverpoolem jak w Gran Derbi

W jedynym niedzielnym meczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Arsenal Londyn zremisował u siebie z FC Liverpoolem 1:1. Oba gole padły w doliczonym czasie gry, oba z rzutów karnych.
Arsenal Londyn - FC LiverpoolArsenal Londyn - FC Liverpool fot. PAP/EPA

Najpierw "jedenastkę" dla gospodarzy wykorzystał Robin Van Persie, a następnie w ten sam sposób wyrównał Dirk Kuyt.

Sędzia przedłużył spotkanie o ponad 10 minut, po tym jak przytomność, w wyniku starcia z jednym z rywali, stracił pomocnik Liverpoolu Jamie Carragher.
W bramce "Kanonierów" po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wystąpił Wojciech Szczęsny.

W tabeli Arsenal jest drugi i do prowadzącego Manchesteru United traci 6 punktów. "Czerwone Diabły" swój mecz z Newcastle United rozegrają dopiero we wtorek.
Dwa punkty mniej od "Kanonierów" ma Chelsea Londyn, która wygrała wczoraj na wyjeździe z West Bromwich Albion 3:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie, ale odpowiedź Chelsea była natychmiastowa. Wyrównał Didier Drogba (22 minuta), a 4 minuty później kolejny cios zadał Salamon Kalou. Wynik, tuż przed końcem pierwszej połowy, ustalił Frank Lampard.

W pozostałych meczach 33. kolejki Premier League Blackpool przegrał z Wigan Athletic 1:3, Everton pokonał Blackburn 2:0, West Ham United przegrał z Aston Villą 1:2, a Birmingham City pokonało Sunderland 2:0.