Marcin Nowak 04.06.2011

El. Euro 2012: Niespodziewany remis na Wembley

Reprezentacja Anglii nieoczekiwanie zremisowała na własnym stadionie ze Szwajcarią 2:2 (1:2) w meczu grupy G eliminacji Euro 2012.
Anglia - SzwajcariaAnglia - Szwajcariafot. PAP/EPA

Szwajcaria po dwóch golach Tranquillo Barnetty prowadziła z Anglią na stadionie Wembley 2:0. Jednak fatalne błędy w obronie pozbawiły Helwetów szans na zwycięstwo w tym spotkaniu. Jeszcze w pierwszej połowie z rzutu karnego wyrównał Frank Lampard, a po przerwie wyrównującą bramkę dla "Synów Albionu" strzelił Ashley Young.

W drugim spotkaniu grupy G - Czarnogóra zremisowała u siebie z Bułgarią 1:1. Czarnogórcy w ten sposób stracili szanse na prowadzenie w grupie. Zajmują drugą pozycję za Anglią i przed trzecią - Szwajcarią.

W innym spotkaniu eliminacji do Euro 2012 Rosja pokonała Armenię 3:1 i jest w tej chwili na drugim miejscu grupy B. Hat-tricka w tym meczu zdobył dla "Sbornej" napastnik Tottenhamu Hotspur - Roman Pawluczenko.

Z kolei w grupie F Łotwa przegrała na własnym boisku z Izraelem 1:2. Goście dzięki temu zwycięstwu znajdują się na trzecim miejscu w grupie za Chorwacją oraz pierwszą w tabeli - Grecją i wciąż mają poważne szanse na awans do finałowego turnieju Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Z kolei w grupie H Islandia przegrała na własnym boisku z Danią 0:2. Gospodarzy pognębili w drugiej połowie spotkania Lasse Schone i Christian Eriksen.

W sobotni wieczór rozgrywano także spotkania towarzyskie. W najciekawszym z nich Brazylia bezbramkowo zremisowała u siebie z Holandią.

Wyniki meczów eliminacyjnych Euro 2012:

Grupa B: Rosja - Armenia 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Marcos Pizzelli (25), 1:1 Roman Pawluczenko (26), 2:1 Roman Pawluczenko (59), 3:1 Roman Pawluczenko (73-karny).
Sędzia: Stephane Lannoy (Francja).

Grupa B: Słowacja - Andora 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Miroslav Karhan (63).
Sędzia: Lorenc Jemini (Albania).

Grupa B: Macedonia - Irlandia 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Robbie Keane (8), 0:2 Robbie Keane (37).
Sędzia: Florian Meyer (Niemcy).

Grupa F: Łotwa - Izrael 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Yossi Benayoun (19), 0:2 Ben Haim 1 (43-karny), 1:2 Aleksandrs Cauna (62-karny).
Sędzia: Alan Kelly (Irlandia)

Grupa F: Grecja - Malta 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Giannis Fetfatzidis (8), 2:0 Kyriakos Papadopoulos (26), 2:1 Michael Mifsud (54), 3:1 Giannis Fetfatzidis (64).
Sędzia: Paweł Gil (Polska).

Grupa G: Anglia - Szwajcaria 2:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Tranquillo Barnetta (32), 0:2 Tranquillo Barnetta (35), 1:2 Frank Lampard (37-karny), 2:2 Ashley Young (51).
Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).

Grupa G: Czarnogóra - Bułgaria 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Radomir Djalovic (53), 1:1 Iwelin Popow (66).
Sędzia: Alon Yefet (Izrael).

Grupa H: Islandia - Dania 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Lasse Schone (60), 0:2 Christian Eriksen (75).
Sędzia: Firat Aydinus (Turcja).

Grupa H: Portugalia - Norwegia 1:0 (0:0)