Paweł Klocek 03.07.2011

TdF: Grupa Garmin-Cervelo najszybsza w 2. etapie

Kolarze amerykańskiej grupy Garmin-Cervelo wygrali drugi etap Tour de France - drużynowy wyścig na czas w Les Essarts.
Drużyna Garmin-CerveloDrużyna Garmin-Cervelo fot. PAP/EPA

Drugie miejsce na dystansie 23 km zajęła inna ekipa rodem z USA - BMC, a trzecie - brytyjski Sky. Ich strata do zwycięzców wyniosła 4 sekundy.

Nowym liderem klasyfikacji generalnej - ex equo z kolegą z drużyny Davidem Millarem - został Norweg Thor Hushord z grupy Garmin-Cervelo. Na prowadzeniu zmienił Belga Philippe'a Gilberta, którego ekipa Omega Pharma Lotto zajęła dziś 10. miejsce.

Największy faworyt wyścigu - Hiszpan Alberto Contador powiększył stratę do lidera. Po pierwszym etapie wynosiła ona minutę i 20 sekund - dziś urosła o kolejne 22 sekundy. Grupa trzykrotnego zwycięzcy "Wielkiej Pętli" - Saxo Bank - była dziś ósma.

Słabo w drużynowej jeździe na czas wypadł Liquigas z trzema Polakami w składzie. Zespół Macieja Paterskiego, Sylwestra Szmyda i Macieja Bodnara ukończył wyścig na 15. miejscu. W klasyfikacji generalnej Paterski jest 46., Szmyd 136., a Bodnar 151.

W poniedziałek trzeci etap - 198 km z Olonne-sur-Mer do Redon w krainie Loary.