Aneta Hołówek 03.08.2011

Tour de Pologne: Sagan tuż przed peletonem

Słowak Peter Sagan z ekipy Liquigas wygrał czwarty etap Tour de Pologne, którego trasa o długości 177 kilometrów prowadziła z Oświęcima do Cieszyna. Dzięki temu zwycięstwu Peter Sagan został liderem wyścigu.
Peter SaganPeter Saganfot.PAP/EPA/Andrzej Grygiel

Słowak o trzy sekundy wyprzedził grupę 17 kolarzy. Drugie miejsce zajął Irlandczyk Daniel Martin, a trzecie Włoch Marco Marcato.

Najleszy z Polaków był Bartosz Huzarski, który zajął 12. miejsce. 17. pozycję zajął kolarz grupy CCC Polkowice Tomasz Marczyński, a sześć miejsc niżej linię mety przejechał Maciej Paterski z Liquigas.

W klasyfikacji generalnej Sagan wyprzedza Marcato, z trzecie miejsce zajmuje Francuz Roman Feillu. Z Polaków najwyżej jest Tomasz Marczyński, kóry zajmuje szóste miejsce.