Paweł Klocek 20.08.2011

Kandydat do kadry strzela gola w Szwecji

Pretendent do gry w Polskie reprezentacji Ivo Pękalski strzelił gola dla Malmö FF w meczu przeciwko GAIS Göteborg.
Ivo PękalskiIvo Pękalski fot. Wikipedia/Jlandin, Johannes Landin
Ivo Pękalski strzelił gola dla Malmö FF w meczu przeciwko GAIS Göteborg. Jego drużyna wygrała 2:1.
Pękalski do siatki trafił już w 4. minucie, a na początku drugiej połowy dostał czerwoną kartkę za dwie żółte i opuścił boisko przy wyniku 1:0. Dla środkowego pomocnika pochodzącego z Polski to drugi gol i pierwsza czerwona kartka w tym sezonie. Malmö wkrótce po jego usunięciu z placu gry straciło wyrównującą bramkę, ale w końcówce zwycięskiego gola strzelił Yago Fernandez.

Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Polaka 2:1. Pękalski zdobył bramkę już w 4. minucie. Niestety na początku drugiej połowy dostał czerwoną kartkę za dwie żółte i opuścił boisko przy wyniku 1:0.

Środkowy pomocnik, którego rodzice pochodzą z Polski zdobył już drugiego gola w tym sezonie.