Paweł Klocek 20.08.2011

Ligue 1: Cały mecz Dudki, Obraniak narozrabiał

W barwach Auxerre cały mecz przeciwko Girondins zagrał Dariusz Dudka, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Ludovic ObraniakLudovic Obraniak fot. PAP/EPA
Liga francuska - cały mecz Dudki, asysta Obraniaka
20.08. Paryż (PAP/Reuters) - Dariusz Dudka rozegrał w barwach Auxerre cały mecz w Bordeaux przeciwko Girondins, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Mistrz Francji Lille pokonał na wyjeździe 2:1 Caen. W 76. minucie na boisko wszedł pomocnik gości Ludovic Obraniak i zaliczył asystę.
Piłkarze Auxerre po trzech kolejkach mają tylko dwa punkty, ale ostatnie dwa spotkania (oba zremisowane) grali z renomowanymi rywalami. Tydzień temu z wicemistrzem Francji Olympique Marsylia, a teraz z Bordeaux.
Gospodarzom, którzy wcześniej odnieśli dwa zwycięstwa, na pocieszenie pozostało trafienie Benjamina Niveta w doliczonym czasie z rzutu karnego.

Mistrz Francji Lille pokonał na wyjeździe 2:1 Caen. W 76. minucie na boisko wszedł pomocnik gości Ludovic Obraniak i zaliczył asystę. Piłkarze Auxerre po trzech kolejkach mają tylko dwa punkty, ale ostatnie dwa spotkania (oba zremisowane) grali z renomowanymi rywalami.

Tydzień temu z wicemistrzem Francji Olympique Marsylia, a teraz z Bordeaux. Jeden z piłkarzy Auxerre ma szczególne powody do radości. To 22-letni Alain Traore z Burkina Faso, który w każdym meczu obecnego sezonu strzela gola. Tym razem pokonał golkipera Bordeaux w 66. minucie i z dorobkiem trzech bramek prowadzi w klasyfikacji strzelców Ligue 1.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł mistrz kraju - OSC Lille. W sobotę piłkarze tego klubu wygrali na wyjeździe z rewelacyjnie spisującym się dotychczas Caen 2:1. Najpierw gola dla gości zdobył sprowadzony latem z Auxerre doświadczony pomocnik Benoit Pedretti, a podwyższył w 88. minucie Mathieu Debuchy (choć niektóre źródła przypisały tego gola Pedrettiemu), po podaniu Obraniaka. Gospodarzom, którzy wcześniej odnieśli dwa zwycięstwa, na pocieszenie pozostało trafienie Benjamina Niveta w doliczonym czasie z rzutu karnego.