Marcin Nowak 17.09.2011

Sensacyjne zwycięstwo FC Koeln

Piłkarze FC Koeln dosyć niespodziewanie pokonali na wyjeździe Bayer Leverkusen 4:1 w 6. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Dwie bramki zdobył Lukas Podolski.
Bayer Leverkusen - FC KoelnBayer Leverkusen - FC Koelnfot. PAP/EPA

Do 77. minuty grał Sławomir Peszko, a Adam Matuszczyk spędził mecz na ławce rezerwowych.

Goście pierwszą bramkę zdobyli tuż przed przerwą, kiedy w pole karne wbiegł Podolski i wyłożył piłkę Milivoje Novakovicowi, a ten bez problemów trafił do bramki. Serb odwdzięczył się reprezentantowi Niemiec polskiego pochodzenia w drugiej części spotkania dwiema asystami. Nieco nadziei dał kibicom Bayeru Simon Rolfes, który zdobył bramkę w 71. minucie. Jednak w doliczonym czasie gry gospodarzy pogrążył Chorwat Mato Jajalo.

Do 77. minuty w barwach FC Koeln występował Peszko, którego zmienił Christian Clemens. Pomocnik reprezentacji Polski nie wyróżnił się niczym szczególnym, poza kilkoma spięciami z rywalami (po jednym z nich ukarany został żółtą kartką). Z ławki rezerwowych spotkanie obejrzał inny piłkarz kadry Franciszka Smudy - Adam Matuszczyk.

Z kolei FSV Mainz z Eugenem Polanskim w składzie przegrało na wyjeździe z Kaiserslautern 1:3. Reprezentant Polski przebywał na boisku do 67. minuty, a zmienił go Austriak Andreas Ivanschitz.

W innym sobotnim spotkaniu Werder Brema zremisował na wyjeździe z FC Nuernberg 1:1 i awansował na pozycję lidera. W niedzielę wyprzedzić go może Bayern Monachium, który gra na wyjeździe z Schalke 04 (godz. 17.30). O 15.30 Hannover 96 podejmie mistrza Niemiec Borussię Dortmund, w której występują Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.