Marcin Nowak 18.09.2011

Hiszpania z Argentyną w finale Pucharu Davisa

W meczach półfinałowych Hiszpanie wygrali z Francuzami 4:1, a Argentyńczycy pokonali broniących tytułu Serbów 3:2.
Kontuzja Novaka Djokovicia w półfinale Pucharu DavisaKontuzja Novaka Djokovicia w półfinale Pucharu Davisafot. PAP/EPA

Po dwóch dniach Serbowie przegrywali 1:2, ale liczyli na remis po inauguracyjnym niedzielnym singlu, ponieważ na kort po raz pierwszy w tym meczu wyszedł Djokovic.

Triumfator niedawnego US Open przegrał jednak po tie-breaku pierwszego seta, a w drugim skreczował z powodu kontuzji. Tym samym Argentyna objęła prowadzenie 3:1 i była pewna awansu. W ostatnim meczu Juan Monaco skreczował po pierwszym secie pojedynku z Janko Tipsarevicem.

Hiszpanie w Kordobie wygrali obydwa niedzielne pojedynki. Najpierw Rafael Nadal pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę 6:0, 6:2, 6:4, a później Fernando Verdasco Richarda Gasqueta 6:2, 6:1.

Finał odbędzie się w dniach 2-4 grudnia.

Wyniki półfinałów Pucharu Davisa:

Belgrad: Serbia - Argentyna 2:3

piątek
Viktor Troicki - David Nalbandian 4:6, 6:4, 2:6, 3:6
Janko Tipsarevic - Juan Martin del Potro 5:7, 3:6, 4:6

sobota
Viktor Troicki, Nenad Zimonjic - Juan Ignacio Chela, Juan Monaco 7:6 (7-4), 6:4, 6:2

sobota
Feliciano Lopez, Fernando Verdasco - Michael Llodra, Jo-Wilfried Tsonga 1:6, 2:6, 0:6