Marcin Nowak 26.11.2011

Lewandowski znów błysnął formą w Bundeslidze

Robert Lewandowski zdobył dziewiątego gola w obecnym sezonie ekstraklasy Niemiec, a Borussia Dortmund pokonała Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0.
Borussia Dortmund - Schalke GelsenkirchenBorussia Dortmund - Schalke Gelsenkirchenfot. PAP/EPA

Broniąca tytułu ekipa z Dortmundu została liderem tabeli, ale w niedzielę może ją wyprzedzić Bayern Monachium, który ma punkt mniej, a zagra na wyjeździe z FSV Mainz.

Lewandowski trafił głową do siatki w 16. minucie gry, wykorzystując dalekie dośrodkowanie Marcela Schmelzera z rzutu wolnego. Oprócz dziewięciu bramek w Bundeslidze, w tym sezonie trzykrotnie wpisał się na listę strzelców w Pucharze Niemiec, raz w Lidze Mistrzów oraz zdobył dwa gole dla reprezentacji Polski.
W drugiej połowie ku radości 80 720 widzów na 2:0 podwyższył Brazylijczyk Felipe Santana.

Oprócz Lewandowskiego, który tym razem zagrał nieco cofnięty, a wysuniętym napastnikiem był Paragwajczyk Lucas Barrios, w podstawowym składzie mistrza Niemiec znaleźli się Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Tego ostatniego dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego zmienił Kevin Grosskreutz.