Aneta Hołówek 03.12.2011

Ligue 1: Gol Obraniaka w meczu z Ajjacio. Lille wiceliderem

Ludovic Obraniak zdobył bramkę dla OSC Lille w 16. kolejce francuskiej ekstraklasy. Piłkarze mistrza kraju pokonali na wyjeździe Ajaccio 3:2.
Mecz Lille OSCMecz Lille OSCfot.lille.com

Drugi z reprezentantów Polski w drużynie gości - Ireneusz Jeleń - został zmieniony w 56. minucie.

Ajaccio to zdecydowany outsider obecnego sezonu Ligue 1, ale piłkarze Lille mieli spore problemy ze zdobyciem trzech punktów. Zwycięstwo zapewnił im dopiero w 80. minucie Belg Eden Hazard, skutecznie egzekwując rzut karny.

Obraniak, który rozegrał całe spotkanie, trafił do siatki rywali już w 12. minucie (na 1:1). To druga bramka pomocnika reprezentacji Polski w rundzie jesiennej. Poprzednią zdobył 10 września w spotkaniu z Saint Etienne (3:1).

Dzięki sobotniemu zwycięstwu mistrzowie Francji awansowali na drugie miejsce w tabeli, ale dotychczasowy wicelider Paris St Germain swój mecz rozegra w niedzielę. Tego dnia podejmie Auxerre - zespół, w którym występuje Dariusz Dudka.
Wciąż znakomicie spisuje się lider - Montpellier HSC w sobotę rozgromił 4:0 Lorient i w tabeli ma 36 punktów, o pięć więcej niż Lille.