Marcin Nowak 10.12.2011

Inter znalazł sposób na Artura Boruca

Artur Boruc nie zatrzymał Interu. Fiorentina z Polakiem w bramce przegrała w Mediolanie 0:2 w meczu 14 kolejki Serie A.
Inter Mediolan - ACF FiorentinaInter Mediolan - ACF Fiorentinafot. PAP/EPA

Boruc nie zawinił przy żadnej ze straconych bramek, a trafiali na cztery minuty przed przerwą Giampaolo Pazzini oraz Yuto Nagatomo w 49. minucie. Fiorentina spadła na czternastą pozycję, a do lidera Juventusu Turyn traci już 13 punktów.

Emocjonujące spotkanie kibice obejrzeli w Lecce. Miejscowa ekipa przegrała 2:3 z Lazio Rzym, a bohaterem został urodzony w Opolu reprezentant Niemiec Miroslav Klose, który w 87. minucie zdobył decydującego gola. Wcześniej trafił również w 28. minucie.

Dla 33-letniego napastnika była to siódma i ósma bramka w sezonie. - Doskonale wiemy jak niebezpiecznym zawodnikiem jest Klose. Jeśli zostaje chociażby na sekundę sam, potrafi wyrządzić sporą krzywdę - ocenił trener Lazio Edy Reja i dodał, że jego drużyna nie zasłużyła w sobotę na zwycięstwo.

- Lecce zagrało naprawdę dobrze. Mamy w ekipie lepszych napastników i to zadecydowało o końcowym rezultacie - podkreślił.

Lazio awansowało na drugą lokatę w tabeli, a do Juventusu brakuje jej jedynie punktu. Lider tabeli zmierzy się w poniedziałek na zakończenie kolejki z AS Roma.