Aneta Hołówek 08.01.2012

Gladiatorzy Wenty zwycięstwem kończą turniej w Danii

Na zakończenie turnieju Total Kredit Cup polscy piłkarze ręczni wygrali w Aarhus ze Słowenią 25:24.
Trener Bogdan Wenta zastanawia się nad ostatecznym składem polskiej reprezentacji na styczniowe finały METrener Bogdan Wenta zastanawia się nad ostatecznym składem polskiej reprezentacji na styczniowe finały ME fot.pzpr/Marek Biczyk
  • To jedyne zwycięstwo Polaków w tym turnieju. Występ naszego zespołu podsumowuje bramkarz Piotr Wyszomirski
  • Kapitan biało-czerwonych, Grzegorz Tkaczyk podsumowuje turniej w Danii

Starcie z ekipą Bałkanów miało zupełnie inny przebieg niż dwa poprzednie mecze polskiego zespołu w tej imprezie.

Tym razem podopieczni Bogdana Wenty wysoko przegrywali do przerwy, aby w drugiej połowie odrobić straty, a w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w polskim zespole był Adam Wiśniewski, który zdobył siedem bramek.

W spotkaniu nie wystąpił Bartosz Jurecki, który na palcu rzucającej ręki ma założone dwa szwy. Jego występ w ME nie jest zagrożony, jednak nie chciano ryzykować odnowienia kontuzji.

Impreza w Danii była ostatnim etapem przygotowań do mistrzostw Europy w Serbii (15-29 stycznia).

Polacy zajęli drugie miejsce w turnieju. Pierwsze zajęła Dania, po zwycięstwie w ostatnim meczu z Islandią 31:27.