Marcin Nowak 14.01.2012

Piłkarz z polskim paszportem strzelił gola Realowi

Piłkarze Realu Madryt po ciężkim boju pokonali na wyjeździe RCD Mallorcę 2:1 (0:1) w meczu 18. kolejki ekstraklasy Hiszpanii.
RCD Mallorca - Real MadrytRCD Mallorca - Real Madrytfot. PAP/EPA

"Królewscy" przegrywali 0:1 po bramce Izraelczyka z polskim paszportem Tomera Hemeda. W końcówce gole dla gości zdobyli Gonzalo Higuain i Jose Callejon.

Podopieczni Jose Mourinho rozegrali jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie. Wykorzystali to piłkarze Mallorki, którzy mądrze bronili się przed faworyzowanym przeciwnikiem i groźnie kontratakowali. Prowadzenie dał im sześć minut przed przerwą Tomer Hemed. Izraelski piłkarz z polskim paszportem (jego dziadek był Polakiem) musnął piłkę głową, a Iker Casillas był bezradny.

Ataki "Królewskich" nie przynosiły efektów, aż do 72. minuty, kiedy Higuain dosyć szczęśliwie pokonał bramkarza gospodarzy po podaniu Mesuta Oezila. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Callejon. Wcześniej jednak arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla Mallorki, dopatrując się pozycji spalonej.

Real Madryt ma osiem punktów przewagi nad Barceloną, ale ta w niedzielę gra z Betisem.