Martin Ruszkiewicz 26.02.2012

Weterani siłą napędową Manchesteru United

Piłkarze Manchesteru United, po golu Ryana Giggsa w doliczonym czasie gry, pokonali na wyjeździe Norwich City 2:1.
Weterani siłą napędową Manchesteru UnitedEPA/GERRY PENNY

Mistrz Anglii wyjazdowe zwycięstwo nad Norwich City 2:1 zawdzięcza 37-letniemu Paulowi Scholsowi, który wrócił niedawno ze sportowej emerytury, i rok starszemu Ryanowi Giggsowi. Ten pierwszy dał mu prowadzenie w siódmej minucie i nic nie zwiastowało, by goście będą mieć problem ze zdobyciem trzech punktów. Później jednak długo grali nieskutecznie, a w dodatku "Kanarki" wyrównały za sprawą Granta Holta w 83. minucie.

Bohaterem drużyny Alexa Fergusona został Giggs. Walijczyk jubileuszowy mecz numer 900 w barwach "ManU" okrasił zwycięskim golem w doliczonym przez sędziego czasie gry. Urodzony w Cardiff piłkarz w barwach United występuje od 1991 roku i zdobył dla niego 163 bramki (112 w Premier League).

W tabeli ekipa z Manchesteru wciąż zajmuje drugie miejsce. Do lidera, lokalnego rywala - City - traci dwa punkty. "Obywatele" w sobotę gładko pokonali u siebie Blackburn Rovers 3:0.