Marcin Nowak 27.04.2012

Wisła Can-Pack o krok od mistrzostwa

Zespół CCC Polkowice przegrał u siebie z Wisłą Can-Pack Kraków 58:59 (21:13, 16:17, 14:13, 7:16) w trzecim meczu o złoty medal Ekstraklasy koszykarek.
CCC Polkowice - Wisła Can-Pack KrakówCCC Polkowice - Wisła Can-Pack KrakówPAP/Aleksander Koźmiński

Początek spotkania należał do krakowianek, które po trafieniach Taj McWilliams już po trzech minutach prowadziły 6:2. Gospodynie, grające początkowo chaotycznie, poprawiły jednak obronę i powoli zaczęły odrabiać straty. Po rzucie z dystansu Evanthii Maltsi wyszły na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (13:11), a na przerwę schodziły już z ośmiopunktową przewagą (21:13).
Druga część spotkania przebiegała początkowo pod dyktando polkowiczanek. Dobra gra na rozegraniu Sharnee Zoll i skuteczność Ivy Perovanovic sprawiły, że po pięciu minutach CCC prowadziło 31:17. Mistrzynie Polski uspokoiły jednak grę i spotkanie ponownie się wyrównało.
Przez całą trzecią kwartę wiślaczki walczyły o odzyskanie prowadzenie, a po trafieniach Eweliny Kobryn i Pauliny Pawlak przewaga CCC stopniała do zaledwie jednego punktu (44:43). Podopieczne Jose Hernandeza wyrównać zdołały jednak dopiero na minutę przed końcem spotkania (56:56). W ostatnich sekundach Perovanovic dwukrotnie trafiła z rzutów wolnych, a chwilę później rzutem za trzy punkty popisała się Anke De Mondt i Wisła wygrała 59:58.
W całej rywalizacji mistrzynie Polski prowadzą już 3-0 i potrzebują jeszcze tylko jednego zwycięstwa, by po raz 22. w historii zdobyć tytuł mistrzowski.