Aneta Hołówek 10.06.2012

Siatkarkom wymknęło się zwycięstwo z Brazylią

Polskie siatkarki po emocjonującym meczu przegrały z Brazylią 2:3 w turnieju World Grand Prix rozgrywanym w Łodzi.

Polska - Brazylia 2:3 (15:23, 13:25, 25:23, 25:22, 10:15).
Pierwsze dwa sety zdecydowanie wygrały Brazylijki, ale ambitne Polki potrafiły odwrócić losy meczu i wygrały dwa kolejne sety.
W tie breaku biało-czerwone prowadziły już 5:1 i wtedy nastąpił kolejny moment dekoncentracji, jak w pierwszych dwóch partiach i Brazylijki doprowadziły do remisu 6:6, a później wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca.

Polska: Karolina Kosek, Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Skorupa, Izabela Żebrowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Krystyna Strasz (libero) oraz Joanna Kaczor, Joanna Wołosz, Paulina Maj (libero), Kinga Kasprzak

Brazylia: Paula Pequeno, Adenizia Silva, Fernanda Ferreira, Tandara Caixeta, Fernanda Rodrigues, Natasha Farinea, Camila Brait (libero) oraz Danielle Lins, Joyce Silva, Marianne Steinbrecher

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Serbia pokonała Włochy 3:0 (25:18, 25:14, 25:23).