Artur Jaryczewski 26.08.2012

Real na łopatkach. Sensacyjna porażka!

Getafe pokonało na własnym stadionie "Królewskich" 2:1 w drugiej kolejce ligi hiszpańskiej. Jedyną bramkę dla Realu strzelił Gonzalo Higuain.
Jose MourinhoJose MourinhoPAP/EPA/VICTOR LERENA

Podopieczni Jose Mourinho fatalnie rozpoczęli zmagania po letniej przerwie. Najpierw zremisowali z Valencią, a w czwartek przegrali 1:2 z Barceloną w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii (rewanż w środę). W niedzielę nic nie wskazywało na tak przykry koniec dla kibiców ze stołecznego klubu. W 28. minucie gola dla Królewskich zdobył Argentyńczyk Gonzalo Higuain. Po przerwie to jednak gospodarze brylowali i tylko oni strzelali bramki. Do wyrównania doprowadził w 53. minucie Hiszpan Juan Valera, a 22 minuty później trafił jeszcze Marokańczyk Abdel Barrada.

W szeregach gości zrobiło się nerwowo. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Fabio Coentrao, który wprawdzie siedział tylko na ławce rezerwowych, ale tak zawzięcie podważał decyzje sędziego, że ten postanowił wysłać go do szatni.

Getafe CF - Real Madryt 2:1 (0:1)

Bramki: Valera (53'), Barrada (75') - Higuain (27')