Aneta Hołówek 04.09.2012

Azarenka po zaciętym boju w półfinale US Open

Białorusinka Wiktoria Azarenka pokonała w meczu ćwierćfinałowym Australijkę Samanthę Stosur i awansowała do czołowej czwórki turnieju US Open.

Azarenka zwyciężyła z triumfatorką US Open sprzed roku 6:1, 4:6, 7:6 w meczu, który trwał blisko dwie i pół godziny.

Pojedynek w Nowym Jorku był siódmą konfrontacją obu tenisistek, we wszystkich wcześniejszych lepsza była Azarenka, co więcej - zawsze wygrywała bez straty seta. Po pierwszym secie wtorkowego meczu wydawało się, że i tym razem Australijka nie będzie miała wiele do powiedzenia, ale po wznowieniu gry - mecz został w pewnym momencie przerwany ze względu na deszcz - to Samantha Stosur lepiej grała, kluczem do zwycięstwa w drugim secie był przede wszystkim poprawiony pierwszy serwis.

Z przewagi rywalki Azarenka otrząsnęła się w decydujących fragmentach trzeciej partii - w tie-breaku szybko uzyskała prowadzenie 4-0, przewagę utrzymała do końca. Wygrana umocniła białoruską tenisistkę na prowadzeniu w rankingu WTA.

W meczu półfinałowym nowojorskiego turnieju rywalką Azarenki będzie zwyciężczyni pojedynku Marii Szarapowej z reprezentantką Francji, Marion Bartoli.

Wyniki wtorkowych spotkań 1/4 finału tenisistek w wielkoszlemowym turnieju US Open (z pulą nagród 25,526 mln dol.) na twardych kortach w Nowym Jorku:

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) - Samantha Stosur (Australia, 7) 6:1, 4:6, 7:6 (7-5)