Martin Ruszkiewicz 08.09.2012

Brazylijczycy wygwizdani po sparingu z RPA

Brazylia wygrała 1:0 z reprezentacją RPA w meczu towarzyskim. Spotkanie stało na niskim poziomie, a kibice wychodzili ze stadionu jeszcze przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Trener Mano Menezes nie przekonał ani fanów, ani działaczy, dlatego jego posada nadal jest poważnie zagrożona. Canarinhos, którzy udział w mistrzostwach świata 2014 mają zapewniony jako gospodarze turnieju, ostatnio nie grają zbyt dobrze.

Pretensje do szkoleniowca pojawiły się zwłaszcza po przegranym z Meksykiem finale igrzysk olimpijskich w Londynie.

Spotkanie z RPA rozstrzygnęło się dopiero w 74. minucie. Do bramki trafił nowy nabytek Zenitu St. Petersburg Hulk, która na murawie pojawił się dziesięć minut wcześniej. Jego gol mógł podobać się kibicom. Kupiony do rosyjskiego klubu za 55 mln euro zawodnik silnie uderzył z dwunastu metrów, a bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia.

Brazylia - RPA 1:0 (0:0)

Bramka: Hulk (74-k.)