Marcin Nowak 26.09.2012

PP: Śląsk ostro rozprawił się z Bełchatowem

Śląsk Wrocław bez problemów awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski, pokonując na własnym stadionie PGE GKS Bełchatów 3:0 (2:0).
Śląsk WrocławŚląsk WrocławPAP/Maciej Kulczyński

Problemów z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski nie miał Śląsk Wrocław. Już w pierwszej połowie praktycznie przesądził o swoim awansie, a bohaterem został Łukasz Gikiewicz. Niespełna 25-letni napastnik strzelił dwie bramki głową i gospodarze prowadzili 2:0.
Po zmianie stron Śląsk też dominował. Dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego rzut karny wykorzystał jeszcze Mateusz Cetnarski. Nerwowo było w samej końcówce, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Przemysław Kaźmierczak.
Kolejne spotkanie Pucharu Polski odbędzie się w czwartek. Drugoligowy Górnik Wałbrzych podejmie pierwszoligową Olimpię Grudziądz, a ostatnie rozstrzygnięcia tej fazy zapadną 3 października. Wiadomo, że w ćwierćfinałach zagra sześciu przedstawicieli ekstraklasy.

1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski:

Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów 3:0 (2:0). Awans - Śląsk.
Bramki: 1:0 Łukasz Gikiewicz (26-głową), 2:0 Łukasz Gikiewicz (42-głową), 3:0 Mateusz Cetnarski (88-karny).
Żółte kartki: Śląsk - Sebastian Mila, Tadeusz Socha; PGE - Bartłomiej Bartosiak, Łukasz Budziłek. Czerwone kartki: Śląsk - Przemysław Kaźmierczak.
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 18 000.