Aneta Hołówek 03.10.2012

PP: Szalone mecze w 1/8 finału. "Jedenastki" pogodziły piłkarzy

Piłkarze Floty Świnoujście awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, w meczu 1/8 finału pokonali drużynę Cracovii 8:7 w rzutach karnych. Mecz pomiędzy Jagiellonią, a Lechią również zakończyły rzuty karne.
Piłkarze Floty ŚwinoujściePiłkarze Floty ŚwinoujścieFlota Świnoujście

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał już w 2. minucie gry Marek Niewiada, wyrównującego gola dla "Pasów” uzyskał Sławomir Szeliga kwadrans później.
W drugiej części meczu przewagę osiągnęli goście i zdobyli bramkę na 2:1 - w 55. minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Miloś Kosanović. Szanse gry w dogrywce dał Flocie Marek Niewiada w 69. minucie, dobijając obroniony przez bramkarza gości strzał Sebastiana Olszara z rzutu wolnego.
Przed upływem regulaminowych 90 minut sędzia pokazał czerwoną kartkę strzelcowi dwóch bramek dla gospodarzy, siły się wyrównały w dziewiątej minucie dogrywki, kiedy boisko opuścił Adam Marciniak - został usunięty z gry za faul taktyczny przed własnym polem karnym.
W rzutach karnych skuteczniejsi byli piłkarze ze Świnoujścia, awans do ćwierćfinału dał im obroniony przez Grzegorza Kasprzika strzał Słoweńca Roka Strausa.

W trakcie rzutów karnych czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Ivan Udarević z Floty.

Karne zdecydowały o wyniku w Białymstoku

Do 1/4 piłkarskiego Pucharu Polski awansowała Jagiellonia Białystok pokonując na własnym boisku Lechię Gdańsk w rzutach karnych 5:4 - po regulaminowym czasie gry i półgodzinnej dogrywce był remis 2:2.
Bramki dla gospodarzy uzyskali Euzebiusz Smolarek (20. min.) oraz Tomasz Kupisz (32. min.), gole dla Lechii padły po strzałach Kupisza (30. min., gol samobójczy) i Abdou Razacka Traore (75. min.).
W rzutach karnych dla Jagiellonii trafiali Tomasz Kupisz, Rafał Grzyb, Alexis Norambuena, Luka Pejović i Łukasz Tymiński, spudłował Nika Dżalamidze.
Strzały Andreu, Deleu, Mateusza Machaja i Grzegorza Rasiaka dla Lechii były skuteczne, uderzenia Abdou Razacka Traore i Łukasza Surmy obronił bramkarz Jagiellonii.