Aneta Hołówek 21.10.2012

Cracovia przerwała zwycięską serię Floty

Flota Świnoujście po przegranej u siebie w 13. kolejce pierwszej ligi piłkarskiej z Cracovią 1:2 zakończyła serię 19 kolejnych meczów bez porażki. Dzięki zwycięstwu krakowski zespół awansował na drugie miejsce w tabeli.
Piłkarze CracoviiPiłkarze CracoviiCracovia

Poprzednio Flota została pokonana 13 maja i długo nic nie wskazywało, że ta passa zakończy się w niedzielę. Wprawdzie goście objęli prowadzenie już w 9. minucie po bramce Vladimira Boljevica, ale po chwili wyrównał Sebastian Zalepa. Remis utrzymywał się do 86. minuty, kiedy to Adam Marciniak zapewnił Cracovii zwycięstwo.
Obie drużyny w tym miesiącu już ze sobą grały. 3 października w Świnoujściu w 1/8 finału Pucharu Polski zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne; 8:7 wygrali gospodarze. W regulaminowym czasie było 2:2.
Cracovia traci do Floty osiem punktów, ale ma jeszcze do rozegrania mecz zaległy.
W 13. kolejce porażki poniosły także inne drużyny z czołówki. Zawisza Bydgoszcz przegrał na wyjeździe z Kolejarzem Stróże 1:2 i spadł na trzecie miejsce w tabeli, ma punkt mniej od Cracovii. Z kolei punkt do bydgoszczan nadal traci Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która uległa w Łęcznej Bogdance 0:1.
Jedyną drużyną bez zwycięstwa pozostaje Polonia Bytom. W niedzielę uległa w Poznaniu 0:1 Warcie, która z kolei jeszcze u siebie nie przegrała.
W dziewięciu meczach 13. kolejki padły 23 bramki. Sędziowie pokazali 38 żółtych kartek i dwie czerwone. Na trybunach zasiadło ok. 14,3 tys. widzów.