Aneta Hołówek 04.11.2012

Ligue1: cały mecz Obraniaka, zwycięstwo Bordeaux

Ludovic Obraniak rozegrał cale spotkanie w barwach Girondins Bordeaux, a jego zespół pokonał u siebie w niedzielę Toulouse 1:0 w 11. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Liderem, mimo sobotniej porażki z Saint Etienne 1:2, pozostał Paris Saint Germain.
Ludovic ObraniakLudovic ObraniakWikipedia/Roger Goraczniak

Gola dla "Żyrondystów" zdobył w 87. minucie Yoan Gouffran, po asyście Jaroslava Plasila. Dzięki zwycięstwu nad dotychczasowym wiceliderem piłkarze Bordeaux awansowali na siódme miejsce, a ich rywale spadli na czwarte.
Teraz wiceliderem jest Olympique Marsylia, który przełamał złą serię (trzy porażki w trzech różnych rozgrywkach) i pokonał w niedzielę na wyjeździe Ajaccio 2:0 po golach braci Ayew - Andre i Jordana. W ten sposób marsylczycy zrównali się punktami (po 22) z Paris Saint Germain, na dodatek mają jeden mecz zaległy.
W sobotę piłkarze PSG, typowani przez większość fachowców do mistrzostwa Francji, niespodziewanie ulegli u siebie Saint Etienne 1:2. Dodatkowo w najbliższych meczach będą osłabieni, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Zlatan Ibrahimovic. W 70. minucie rozpędzony Szwed kopnął w pierś bramkarza rywali.
W tym momencie goście prowadzili 1:0 po samobójczym trafieniu Mamadou Sakho, a chwilę po ukaraniu Ibrahimovica wynik podwyższył wprowadzony krótko po przerwie Pierre-Emerick Aubameyang. Honorowego gola w 88. minucie strzelił rezerwowy PSG Guillaume Hoarau.
Zespół Grzegorza Krychowiaka - Reims - przegrał w sobotę na wyjeździe z Rennes 0:1. Goście już od 15. minuty musieli radzić bez ukaranego czerwoną kartką Senegalczyka Pape Ndiaye Souare. Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie. Beniaminek spadł po tej porażce na 10. pozycję w tabeli.