Piotr Grabka 11.01.2013

PŚ w biathlonie: najlepszy występ Polki w sezonie

Reprezentantka gospodarzy Miriam Goessner wygrała sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 7. miejsce.
Zwyciężczyni piątkowych zawodów Miriam GoessnerZwyciężczyni piątkowych zawodów Miriam Goessner PAP/EPA/ANDREAS GEBERT
  • Trener Adam Kołodziejczyk o występie Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak (IAR)
  • Trener Adam Kołodziejczyk o występie Krystyny Pałki (IAR)

Drugą lokatę wywalczyła Białorusinka Daria Domraczewa (7,1 s straty), a trzecią Kaisa Makarainen (17,5). Finka miejscem na podium uświetniła swoje 30. urodziny. Trzy czołowe biathlonistki miały po jednym niecelnym strzale.
Nowakowska-Ziemniak to piąta zawodniczka biegu indywidualnego podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver. Piątkowe siódme miejsce to jej najlepszy występ w tym sezonie. Na strzelnicy była bezbłędna, tak jak i Krystyna Pałka, którą zajęła 13. pozycję (59,6 s). Dwukrotnie spudłowała Magdalena Gwizdoń (27. - 1.24,9), a aż czterokrotnie Monika Hojnisz (87. -4.05,7).
Dla Goessner ten triumf to trzecie zwycięstwo w obecnym cyklu. 15 grudnia wygrała bieg na dochodzenie na 10 km w słoweńskiej Pokljuce, a 5 stycznia - sprint w Oberhofie. Niemka ma w dorobku sukcesy w biegach narciarskich - m.in. srebrne medale igrzysk olimpijskich z Vancouver i o rok wcześniejszych mistrzostwach świata, obydwa w sztafecie. W biathlonowych MŚ również stawała na podium i to dwukrotnie na najwyższym stopniu, wraz z koleżankami ze sztafety w 2011 i 2012 roku.
W niedzielę kobiety będą rywalizowały na 12,5 km ze startu wspólnego.