Marcin Nowak 24.02.2013

Bayern powiększa przewagę nad Borussią Dortmund

Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:1 w spotkaniu 23. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Amin Younes (L)Amin Younes (L)PAP/EPA/ROLAND WEIHRAUCH

W barwach gości wystąpił Łukasz Piszczek, ale zabrakło pauzującego za kartkę Roberta Lewandowskiego i kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.
Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem dortmundczyków 1:0. Gola strzelił w 31. minucie z rzutu karnego Mario Goetze, który sam wywalczył "jedenastkę". W polu karnym faulował go bramkarz rywali Ter Stegen.
Po przerwie jednak lepiej grali gospodarze, którzy zdołali wyrównać w 67. minucie. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył 19-letni Amin Younes, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie.
Piszczka zmienił w 82. minucie Turek Nuri Sahin. Lewandowski nie zagra jeszcze w przyszłym tygodniu, kiedy mistrzowie Niemiec zagrają przed własną publicznością z Hannoverem 96.
Borussia utrzymała drugie miejsce w tabeli, ale straciła kolejne punkty do lidera - Bayernu Monachium. Bawarczycy, którzy w sobotę rozgromili 6:1 Werder Brema, mają 60 pkt, a obrońcy tytułu o 17 mniej.
W środę oba zespoły zmierzą się w ćwierćfinale Pucharu Niemiec, po którym - jak twierdziły na początku lutego media - ma być oficjalnie ogłoszony transfer Lewandowskiego do Bayernu Monachium tego lata. Polski napastnik, który w Bundeslidze trafiał do siatki rywali 14-krotnie, nie potwierdził tych spekulacji, a kierownictwa Bayernu i Borussii wręcz je zdementowały.
W ostatnim spotkaniu 23. kolejki zamykający tabelę Greuther Fuerth bezbramkowo zremisował z Bayerem Leverkusen. "Aptekarze" zmarnowali tym samym szansę na wyprzedzenie Borussii Dortmund, która zgubiła punkty w Moenchengladbach. Z kolei Bawarczycy, którzy we wtorek zwolnili trenera Michaela Bueskensa, wciąż czekają na pierwszy triumf przed własną publicznością.
W barwach gości cały mecz rozegrał Sebastian Boenisch, a w 89. na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, który zastąpił Stefana Reinartza.