Martin Ruszkiewicz 02.03.2013

Krychowiak sprawcą sensacji. PSG pokonane!

Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla zespołu Stade Reims, który w 27. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Francji niespodziewanie pokonał na własnym stadionie lidera - Paris Saint Germain 1:0.
Paris Saint-GermainParis Saint-Germainparis saint-Germain

To drugi ligowy gol reprezentanta Polski w tym sezonie.

23-letni Krychowiak rozegrał całe spotkanie. Trafił do siatki w 64. minucie, strzałem z bliskiej odległości. Jego zespół grał już wtedy w osłabieniu, gdyż cztery minuty wcześniej czerwoną kartkę otrzymał pochodzący z Beninu Christopher Glombard.

W ekipie PSG po raz kolejny wystąpił David Beckham. Były zawodnik Manchesteru United, Realu Madryt, Milanu i Los Angeles Galaxy, który 31 stycznia podpisał z paryskim klubem pięciomiesięczny kontrakt, pojawił się na boisku w 65. minucie. Wcześniej zagrał także w dwóch meczach z Olympique Marsylia - w lidze oraz w ćwierćfinale pucharu Francji (oba PSG wygrało 2:0).

Mimo porażki stołeczny zespół pozostaje na prowadzeniu w Ligue 1. Jego przewaga nad drugim Olympique Lyon, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe ze Stade Brest, wynosi jednak obecnie tylko trzy punkty. Beniaminek z Reims jest 15.