Marcin Nowak 31.03.2013

Premier League: Liverpool wciąż walczy o europejskie puchary

Aston Villa przegrała na własnym boisku z Liverpoolem FC 1:2 (1:0) w spotkaniu 31. kolejki angielskiej Premier League.
Steven Gerrard - FC LiverpoolSteven Gerrard - FC LiverpoolFlickr/Ben Sutherland

"The Reds" dzięki zwycięstwu w Birmingham utrzymali kontakt z czołówką ligi i wciąż walczą o udział w europejskich pucharach.

Mecz stał na wysokim poziomie i toczył się w bardzo szybkim tempie. W pierwszej połowie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził niezawodny ostatnimi czasy Belg - Christian Benteke. Tuż po przerwie Liverpool FC zdołał jednak wyrównać. Bramkę dla gości zdobył Jordan Henderson.

Decydujący cios wyprowadził natomiast nie kto inny, jak kapitan "The Reds" - Steven Gerrard. Anglik pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Luisie Suarezie.

Po tej wygranej Liverpool utrzymał 7. miejsce w tabeli i ma już tylko 3 punkty straty do lokalnego rywala - Evertonu, który zajmuje 6. pozycję. Należy jednak pamiętać, że Everton ma rozegrany o jeden mecz mniej niż zespół z Anfield.

Z kolei porażka bardzo skomplikowała sytuację Aston Villi, która wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Co prawda podopieczni Paula Lamberta mają tyle samo punktów, co będące w bezpiecznej strefie - Wigan Athletic, ale mają rozegrane o jedno spotkanie więcej.